Gdzie fajnie jest zakupić sita szczelinowe w świetnych cenach?

Sita przemysłowe to urządzenia, które stosowane są w kopalniach piachu czy przemyśle stalowym, umiemy je również spotkać w recyklingu. Sita rolnicze jak sama firma wskazuje stosowane są one w rolnictwie, a konkretnie w maszynach takich jak kombajny. Jego ważnym działaniem jest oczyszczenie zebranych ziaren. Właśnie taką szansę dają sita rolnicze. Zasada działania wydaje się prosta. Strumień powietrza produkowany przez wentylator przechodzi przez sita od ich dolnej ściany oraz niesie ze sobą część plew oraz drobnych kawałków słomy, z jakimi zmieszane jest na tym etapie ziarno. Resztki wraz z oczyszczonymi nasionami spadają na niskie sito. Kiedyś sita rolnicze były zbudowane wyjątkowo praktyczne są one wykorzystywane do tej pory. Były toż sita rolnicze otworowe. Ich wielkość ma szereg dziur o właściwej średnicy, przez jakie przesiewane są nasiona. Ich charakterystyczna cechą jest praca kiedy zbiory są wilgotne, nie zatrzymują się, ale ich dużą wadą jest słaba jakość przesiewania. Dzisiaj umiemy je jeszcze spotkać, ale raczej jako sito dolne. Drugim typem są sita szczelinowe, jakie są trwałe na wszelkie| obciążenia. Dobrą informacją jest to, że sita szczelinowe https://indasto.com/pokaz-produkt/sita/7 dysponują szeroki kręg profili oraz parametrów, co ma podstawowy pomysł na dobrą filtrację, izolację i klasyfikację cieczy oraz ciał stałych. Sita szczelinowe mogą być zgrzewane na okrągło lub na płasko. Tworzone są z drutów profilowych z sporej jakości stali kwasoodpornej. Tego typu sita szczelinowe są:

  • Doskonale gładka powierzchnia
  • Wielka precyzja wykonania
  • Zwiększona efektywność i precyzję separacji,
  • Skłonność do samoczyszczenia się

Przed ich zakupem warto zwrócić się do specjalistycznej firmy, która dobierze właściwe sita ze stali nierdzewnej do naszej maszyny.

Ważną cechą sita ze stali nierdzewnej jest duża wytrzymałość na korozję, dzięki czemu idealnie sprawdza się w trudnych warunkach. Możemy je nabyć w splocie prostym lub skośnym. Sita ze stali nierdzewnej mogą posiadać splot ciasny jak również szeroki. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się przy bardzo niskiej frakcji, którą potrzebujemy przesiać. Ponadto zapewniają one również filtrację cieczy oraz gazów. Sita ze stali nierdzewnej mogą być stosowane w:

  • sektorze gazowym i naftowym
  • sektorze chemicznym
  • górnictwie
  • sektorze energetycznym
  • sektorze gazowym

Sita rolnicze jak i sita szczelinowe mogą być zbudowane ze stali kwasoodpornej, jaka dzisiaj jest przeważnie stosowanym materiałem. Jak wiemy sita ze stali nierdzewnej maja różny przekrój mogą być zgrzewane pod różnym kątem. Więc tak znaczące jest żeby wybór ich do naszych spraw dokonał fachowiec. To on wie jaki rodzaj i do czego będą pasowały sita szczelinowe. Jaki typ maszyny rolniczej posiadamy i czy te pojedyncze sita rolnicze będą do niej pasowały. Więc nie dokonujmy zakupów pochopnie. Nie są to tanie produkty, a przecież mają nam służyć przez wiele lat. Musimy wybrać tak, aby sita ze stali nierdzewnej były jak najbardziej dopasowane do naszych spraw.